Hypnotická technika Můj přítel Jan

od Libor Činka
(Praha)

O síle příběhů jsme si trochu řekli na výcviku. Až si přečtete doporučenou literaturu, tak budete trochu více vědět. Když budete poprvé vyprávět nějaký příběh, tak v něm možná něco vypustíte anebo to řeknete v trochu jiném pořadí, než se to stalo. Příště to bude lepší. A potřetí ještě lepší. Je to jako s vtipy. Teprve tím, že je vyprávíte, teprve tím se stáváte jistějšími a pak výbornými vypravěči vtipů.

Hypnotická technika "Můj přítel Jan" pomůže obejít možný odpor. Namísto abyste sdělovali hypnotizovanému, co bude prožívat, tak vyprávíte o příteli Janovi, který při vstupování do hypnózy prožíval změny.


"Seděl proti mně a jeho dech se postupně měnil. Někomu se dýchání může při vstupování do hypnózy trochu zrychlit, častější je však zpomalení dechu. Jeho oči se na mě upřeně dívaly a čas jako by se začal Z P O M A L O V A T ..." atd.

Vyprávíte o tom, co už znáte z výcviku, když jste hypnotizovali druhé. Můžete samozřejmě popisovat i to, co vy prožíváte, když vstupujete do hypnózy. O to to bude silnější.


Můžete dodávat cokoli, co pomůže a hlavně to co vede k cíli.

"Když jsme se o pár dní později viděli, Jan se chtěl dozvědět více. Jeho původní skepticismus takřka zmizel. Jakoby si uvědomil, že hypnózu si člověk musí zasloužit svou pozorností a zvědavým všímáním si svého těla. To bylo pro Jana něco nového. Předtím se o své tělo nestaral. Předtím nevyužíval moudrost těla. Po našem prvním sezení však začal uvažovat více o možnostech, které jsem mu nabídl. Každý může dosáhnout prakticky čehokoli, pokud začne používat zdroje ve svém nitru. Jan se mne znovu zeptal na mou formuli MOZEK, o které jsem předtím mluvili. Uvědomil si, že chtěl dosahovat cílů, nad kterými neměl Osobní kontrolu. Hlavně však zjistil, že se neuměl motivovat. Snažil se zhubnout "silou vůle" ale nikdy to nefungovalo. Jeho tělo chtělo mít cíl, nikoli cítit, že se obviňuje ze slabosti a upadá do stresu."


... atd.

Co na to říkáte? Napište své komentáře, tipy a podobně.

Jednoduše klikněte níže na Comments.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

anglictina-kurz-300x300.gif

banner-sbi-skyscrapper-600x120.jpg

Stránky autora bestselleru
Ovládněte svůj mozek

hypno-head-skyscraper.png

Psychologie


Recent Articles

 1. Hlavní klíč k řešení problémů

  Apr 22, 17 12:31 PM

  Hlavní klíč k řešení problémů - hypnoterapeut Libor Činka o příčinách problémů a jejich řešení

  Read More

 2. top linky

  Feb 21, 17 07:08 PM

  Top linky na nejlepší stránky k zrychlenému učení a úspěchu

  Read More

 3. Psychologie

  Jan 22, 17 01:39 PM

  Psychologie dosahování cílů, překonávání překážžek i sebeobrany před hloupostí.

  Read More