Jsem velmi zklamana

od Helena
(Australie)

Jsem velice zklamana tim, jak hazite spinu na Jirku Vokace Cmolika.
Mam knihu od Vas, mam take knihu od Jirky Cmolika. Sleduji a srovnavam Vase a jeho vystoupeni a videa.
Take se priklanim k tomu, ze Vase sluzby jsou hodne drahe. Vy ovsem nikdy nezapomenete pripomenout, jak drahe bylo Vase studium, ze?

Myslim si, ze po jeho uspechu s NR 21 dni z Vas mluvi jen zavist, kterou schovavate za "dobre minene rady a varovani pred podvodnikem Cmolikem", ktere rozesilate lidem, kteri si od Vas objednali nejaky produkt. Jsem z tohoto velmi zklamana, protoze si myslim, ze toho nemate zpotrebi.
Bohuzel jste uzavrel debatu na tema podvody s Neurorestartem, takze pisi sem.
Ja sama jsem prosla Neurorestartem 21 dni a myslim si, ze na rozdil od Vas mohu kvality toho produktu posoudit jiste lepe nez Vy.

S pozdravem
Helena

Aktualizace: ČT se omluvila za situaci za situaci, kdy si neověřili informace a umožnili J.V. vystoupit v TV, naštěstí s tím, že ještě v průběhu vysílání zjistili o jak nebezpečného člověka jde. TV Prima vysílala o nebezpečných praktikách J. Vokáče v pořadu Očima Josefa Klímy a to ve dvou dílech.


Odpověď Libora Činky:
Heleno, i pro mne je zklamání, že lidé podporují zcizování myšlenek a zkušeností druhých, jejich dezinformace a laické aplikace psychologických principů, aniž dokáží ošetřit neodborné zásahy. Nejsem zubař, který lidem dělá levnější amalgamové náplně obsahující jedovatou rtuť, proto moje služby stojí více.
A právě abych mohl být co nejlepší v oblasti psychologie, tak potřebuji studovat u těch nejlepších. Ostatně lékaři, mají-li poskytovat nejlepší pomoc a vyhnout se ohrožení pacientů, tak se musí vzdělávat, skládat atestace a znovu vzdělávat. Také existuje Hipokratova přísaha a etika patří k jakékoli práci s druhými lidmi. A závist, kterou zmiňujete? Ne, jde o zklamání nad tím, že poškozuje práci skutečných neurovědců a dalších odborníků.

Psychologie není hra, psychologie bez následné individuální péče -myslím tedy péče mezi čtyřma očima - je nebezpečná. To, že pár lidem pomůže l povrchní návod nemůže obhájit nebezpečí. A tvrzení ve videu pana Čmolíka, které prezentoval u pana J. Mazura, že je možné ovládat hrací automaty myslí a nad nimi vyhrávat je nebezpečný nesmysl, sloužící k nalákání lidí. Jenomže pan Čmolík to smíchá se skutečně funkčními metodami jako biofeedback a laici mu pak uvěří i nesmyslná tvrzení.

Nemohu Vám, ani jiným vyčítat, že nerozumí etice. Nemohu lidem vyčítat, že nečtou 20 let staré, ale kvalitní knihy a příjde jim jako novinka výcuc a oni se tak nedozví mnoho dalších důležitých souvislostí. Nemohu laikům vysvětlovat, že znalosti J.V.Č o lidském mozku, magnetické rezonanci a nesmyslných spojeních pseudověd a věd o lidském mozku by rozmetal snad každý neurolog. Nemohu lidem vyčítat, že si chtějí koupit antibiotika v supermarketu. Takže nejde o mne, o to co nemám zapotřebí, ale o lidi, které alespoň jakožto specialista mohu varovat.

Pokud by se J. V. Č. nesnažil vzbudit dojem že dělá vědu, pak bych ho nijak nekomentoval. A asi nevíte, že jsem neodsouhlasil uvedení informací z mé knihy v knize pana Čmolíka v kontextu, který dodal a tím informace mění na dezinformace. Z roků zkušeností vytváří polopravdy. Proč? Komu to co přinese? Komu zejména?

Aktualizace: ČT se omluvila za situaci za situaci, kdy si neověřili informace a umožnili J.V. vystoupit v TV, naštěstí s tím, že ještě v průběhu vysílání zjistili o jak nebezpečného člověka jde. TV Prima vysílala o nebezpečných praktikách J. Vokáče v pořadu Očima Josefa Klímy a to ve dvou dílech.

Mějte se hezky
Libor Činka
P.S.
To, že mne pan Čmolík několikrát zmiňuje jako známého je vedeno jeho snahou využít moje jméno k podpoření jeho důvěryhodnosti. Pokud by mi předložil rukopis jeho knihy k odsouhlasení správnosti, pak bych ho upozornil na chyby a hodně by bylo vyřešeno. Osobně nemám žádný užitek z toho, že ho oprávněně kritizuji, ale naopak. Pokud bych ho podpořil, tak bych podle plánu vystupoval na jeho festivalu IW a stal se známým pro tisíce lidí. Takovou popularitu a spojení si však rád nechám ujít, právě protože mi nejde primárně o zisk, ale o pravdivost a vyhnutí se nebezpečným a zavádějícím postupům. Ostatně proto jsem jako formu sebeobrany v roce 2011 napsal knihu Ovládněte svůj mozek (vyšla 2012).

P. P. S. Mohla by se Vám líbit kniha Tvůrčí představivost od Shakti Gawain - o tom, čemu se dnes říká Visionboardy psala už před 20 lety ještě než se objevilo Tajemství a s ním byznys s prodejem polovičatých návodů.

Komentáře k Jsem velmi zklamana

Průměrné hodnocení starstarstarstarstar

Klikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Aug 12, 2014
Hodnocení
starstarstarstarstar
Já taktiež zo spomínaného JVČmolíka akože vedca
od: Michael

k uvedenému nemôžem Nereagovať. Čudujem sa, že má ten neetický "vedec" niekoho nakloneného. Neriešim to už, dodám len z mojej skúsenosti:

pána Libora Činku i takmer všetky jeho produkty aj s odozvami užívateľov...poznám osobne z čias od kedy som pôsobil v Prahe už roky dozadu. Prežil som si kurz 7 dňový , ale NENAŠIEL SOM NIKDY PREKRÚCANIE, JEDINÝ ROZPOR medzi PREZENTÁCIOU, POPISMI, POPISOVANÝM EFEKTOM-VÝSLEDKOM atd...a ZAŽITYM VÝSLEDKOM PRÍPADNE GARANCIOU. VŽDY JE OCHOTNÝ KOMUNIKOVAŤ !.

Proti tomu p. JVČ skutočne využívajúc spomínanéj spojitosti s pánom Činkom že obidvaja boli v pořadu ,,INNER WINNER,, využil moju dôveru a hoci poznal moju situáciu PREDAL MI MEDZI PRVÝMI ,, NRestart ,, samozrejme NIČ a nasledovala dlhosiahla REKLAMÁCIA kde nemalé PENIAZE nebolo možné ODSTÚPIŤ, pán JVČ sa schovával za ?? managerku, a SÁM SA ZATAJOVAL. PRIČOM MAL TÚ DRZOSŤ POSIELAT MI PROVOKAČNÉ e-maily s nabídkami "geniálnych účinnych vedeckých" postupov-PRODUKTOV.

TAKŽE TOTO BOLA MOJA ŽIVOTNÁ SKÚSENOSŤ, popísaním len ZLOMKU toho, čo mi spôsobila.
MichaelKlikněte zde pro přidání vlastního komentáře

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

anglictina-kurz-300x300.gif

banner-sbi-skyscrapper-600x120.jpg

Stránky autora bestselleru
Ovládněte svůj mozek

hypno-head-skyscraper.png

Psychologie


Recent Articles

 1. Hlavní klíč k řešení problémů

  Apr 22, 17 12:31 PM

  Hlavní klíč k řešení problémů - hypnoterapeut Libor Činka o příčinách problémů a jejich řešení

  Read More

 2. top linky

  Feb 21, 17 07:08 PM

  Top linky na nejlepší stránky k zrychlenému učení a úspěchu

  Read More

 3. Psychologie

  Jan 22, 17 01:39 PM

  Psychologie dosahování cílů, překonávání překážžek i sebeobrany před hloupostí.

  Read More