Léčení hypnózou u stavu po úrazu

od Dáša
(Kolín)

Dobrý den,
nedá mi to se nezeptat, zda by bylo možné pomoci mému synovi. V roce 1993 utrpěl vážný úraz, při kterém došlo k otřesu míchy a on je na vozíku. Má ochrnuté DK. Mícha přerušená není, je zúžená, protože tam byl otok a ten se vstřebával více než půl roku.Mému synovi tehdy bylo 4,5 roku a řekl mi, že když ležel pod panelem, který ho zavalil, tak viděl andělíčky... v dětských očích svůj stav nedokázal asi jinak popsat.

Jezdili jsme do Prahy k Mudr. K. - psycholožce a ona se pokoušela syna dostat do hypnózy, ale jenom povrchní, jelikož se bála, aby ho v transu nedovedla příliš daleko, co už by se nedalo vrátit zpět.

Vím je tu málo prostoru na podrobnosti, ale nedá mi to se nezeptat. Další skutečnost je ta, že když syn spal, byla jsem schopná jej probudit tím, že jsem ho šimrala na chodidlech, když se probudil, tvrdil, že nic necítí, proto jsem přesvědčená, že jeho stav je i záležitostí psychickou.

Původně byl ochrnutý 4cm nad prsními bradavkami, dnes má čití pod žebra a od žeber ke tříslům čití mizí. Vím, je to už 18 let a posledních 5 let už nechodí ani na rehabilitace, tudíž je svalově atrofovaný, má zkrácené šlachy a pod.

Když mi ale dnes přišel e-mail a já si přečetla a přehrála Vaši upoutávku, nedalo mi to a obracím se na Vás s tímto dotazem. Předem moc děkuji za jakoukoliv zprávu. S přáním všeho dobrého Dáša N.

Odpověď psychoterapeuta Libora Činky:
Vždy, když jde o psychickou záležitost, tak může hypnoterapie pomoci a to zejména, je-li kombinována s nejprogresivnějšími postupy.

Je zde však základní otázka a to, zda má klient sám zájem. Je-li jeho odpověď ano, je-li ochoten k tomu posílit svalstvo, tak vám při naplnění výše zmíněných podmínek mohu pomáhat - do mé pracovny je možné se dostat výtahem i na vozíčku.

Jinak jméno paní doktorky, které jste zmínila, jsem smazal z toho důvodu, že tvrdila naprostý nesmysl o hloubce transu a nemožnosti se vrátit. Hypnóza je fyziologický stav a i kdyby hypnotizér ztratil hlas, tak se hypnotizovaný spontánně přenese do bdělého stavu podobně jako se probouzíme i z hlubokého spánku. Tím, nechci říci, že je špatná lékařka, avšak je těžké dělat účinnou hypnoterapii, pokud se člověk nevzdělává v zahraničí, pokud nestuduje u předních světových expertů, neboť tréninky trvající stovky hodin se v Česku vyskytují až v posledních letech.

Hodně úspěchu a pohody Vám přeje
Libor Činka
specialista v Ericksonovské hypnoterapii, systemické terapii a neuro-lingvistickém programování

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat.

anglictina-kurz-300x300.gif

banner-sbi-skyscrapper-600x120.jpg

Stránky autora bestselleru
Ovládněte svůj mozek

hypno-head-skyscraper.png

Psychologie


Recent Articles

 1. Hlavní klíč k řešení problémů

  Apr 22, 17 12:31 PM

  Hlavní klíč k řešení problémů - hypnoterapeut Libor Činka o příčinách problémů a jejich řešení

  Read More

 2. top linky

  Feb 21, 17 07:08 PM

  Top linky na nejlepší stránky k zrychlenému učení a úspěchu

  Read More

 3. Psychologie

  Jan 22, 17 01:39 PM

  Psychologie dosahování cílů, překonávání překážžek i sebeobrany před hloupostí.

  Read More