Jdete ke konkurzu, na pohovor,
či chcete být milionářem?

Ať chcete zvládnout pohovor nebo být "milionář", potřebujete být ve správném rozpoložení a nenechat se vynervovat. Když jsou lidé ve stresu, tak vlastně přestávají myslet jako lidé, začínají reagovat ta centra mozku, která máme společná se zvířátky a nastává reakce útěk nebo útok. Zde se hodí si připomenout Vaše osobní zkušenosti z nedávna nebo i třeba ze školy. 

Možná jste si všimli, pokud se díváte na televizní soutěže, tak s lehkostí odpovídáte na otázky, u kterých se soutěžící v TV potí a chybují. Když je mozek soutěžícího ve stresu, dochází k zablokování přenosu informací mezi mozkovými buňkami, zatímco diváci jsou v pohodě.

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg

VYBAVOVÁNÍ SI MYŠLENEK BLOKUJE kromě stresu i to, jakým směrem se podíváte, když vzpomínáte. Možná si vzpomenete, že učitelé říkají: "Nedívej se na strop, tam to nenajdeš.". Jenže nemají zcela pravdu.

SMĚREM, KTERÝM SE DÍVÁME, si zpřístupňujeme myšlenky, a právě pohled vzhůru bývá spojen s vybavováním si něčeho, co jste viděli. Například obrázku, čísla - například PINu nebo letopočtu a podobně. Takže teď již víte, jak si pomoci při soutěži "Chcete se stát milonářem?"

PROBLÉM JE V TOM, že ve stresu člověk začne prožívat různé tělesné pocity, a to je spojeno s pohledem dolů. A když se díváte dolů, je obtížné vzpomenout sitřeba na číslo nebo vidět obrazy. Takže, pokud lidé usednou na horké křeslo v "Milionářské soutěži", je důležité dívat se při odpovídání spíše nahoru nebo jakoby rozostřeně přes Vladimíra Čecha. Tak si usnadníte rozpomenutí. Všímejte si řeči očí u druhých lidí, jak se pohybují. Zejména když odpovídají na otázky. Všímejte si, co se děje, když se něčemu učíte, když si zapamatováváte. Každý máme svou vnitřní podvědomou strategii, jak třídit informace ve své mysli a jak je vyvolávat. Pokud je poznáte, tak  budete umět využít tyto znalosti k  rozvoji schopností v mnoha směrech( info viz kurzy). 

PRO VYBAVOVÁNÍ JE UŽITEČNÉ moci napodobit alespoň něco z procesu učení. Ve filmu "Marečku podejte mi pero" si student večerní školy vzpomněl, až když mohl chodit. Jestliže se dostanete do podobné situace, jako je zmíněná soutěž, využívejte zkušenosti jak mozek zpřístupňuje myšlenky. Klidně pohybujte rukama i tělem, vyhněte se strnulosti, ta totiž blokuje myšlení.

PŘI JEDNOM VÝZKUMU si testování lidé museli sedět na rukou, a proto se špatně soustřeďovali a hůře přemýšleli. Využívejte tedy prostor, myslíme celým tělem!

VÍCE O VÝZNAMU směrů pohledu očí ve vztahu ke komunikaci s druhými lidmi, rozvíjením psychologie zvyšování svého vlivu si můžete dozvědět v kurzech i v testu viz výše , zda se z Vás může stát snadněji "milionář"

Podobná témata k pojmu "milionář"
Pro úspěch i podnikání potřebujete být vidět. 


Test pro zájemce - Máte šanci zvládnout trému a být milionář?

Home > psychologie > milionar

anglictina-kurz-300x300.gif

banner-sbi-skyscrapper-600x120.jpg

Stránky autora bestselleru
Ovládněte svůj mozek

hypno-head-skyscraper.png

Psychologie


Recent Articles

 1. Hlavní klíč k řešení problémů

  Apr 22, 17 12:31 PM

  Hlavní klíč k řešení problémů - hypnoterapeut Libor Činka o příčinách problémů a jejich řešení

  Read More

 2. top linky

  Feb 21, 17 07:08 PM

  Top linky na nejlepší stránky k zrychlenému učení a úspěchu

  Read More

 3. Psychologie

  Jan 22, 17 01:39 PM

  Psychologie dosahování cílů, překonávání překើek i sebeobrany před hloupostí.

  Read More