logo for abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com
leftimage-3col for abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com

Home > neuro-podvody

Neuro podvody, aneb kdo se bude smát?

Já nikoli. Je to k vzteku. Je to k pláči. Ale je mimo mé možnosti s tím něco sám udělat. Co? S čím?

Balamucení lidí je bohužel velmi snadné. Když jsem skoro před 30 lety začal chodit do kouzelnického klubu, tak jsem netušil, jak mne překvapí, jak snadno lze manipulovat s lidským myšlením. Moje okolí mne vždy vedlo k poctivosti a tak jsem se vyhnul tomu, že bych zneužíval tajné vědění. Leckdo se však nechá zlákat penězi a je ochoten pro ně udělat cokoli. Vzpomínám na statečnost jednoho z mých kolegů kouzelníků, který napsal knihu, v které prozradil triky skořápkářů.

Pokud nevíte o co jde, tak je to "hra" v které předvádějící dá kuličku pod jedno ze tří víček od láhve (dříve ořechových skořápek) a zamíchá je. Když uhádnete, kde se kulička nachází, tak vyhrajete. ALE… ale ve skutečnosti je vše zařízené tak, že šanci vyhrát nemáte. Původní kouzelnický trik určený pro zábavu začal být zneužíván pro zisk. Každý rok přichází o velké peníze ohromné množství lidí. A podobně i další věci bývají zneužívány a někdo z vašich blízkých může být obětí.

Jste chytří? Pak prohrajete!

Vypadá to paradoxně, ale ve skutečnosti jsou nejnáchylnější napálit se lidé, kteří jsou chytřejší. Cože, jak je možné napálit někoho chytrého? Nemělo by to být naopak? Ve skutečnosti stačí podvodníkům započítat do hry fakt, že když na začátku "hry" udělá skořápkář pohybující s víčky pohybovou neobratnost - chybu, která je tak rozpoznána hráčem, tak poté, co navnadí hráče na vyšší výhry, ten se pustí do hry s touhou vyhrát více nad pro něj snadno prokouknutelným pohybem a netuší, že původní chyba byla dopředu připraveným chytákem.

Po pár podobných manévrech je člověk zatažen do hry a začne sázet více, protože vyhrává. To, že to bylo dopředu zaranžováno jej nenapadne. Pak v okamžiku vysoké sázky stačí naznačit pohyb a tedy předstírat neobratnost a pozorovateli je pak na základě předchozí zkušenosti "vše jasné" a jeho sázka však nyní směřuje na ukázání na chybné víčko. Tak dojde k ohromné prohře i velmi chytrého člověka.

Naivní VIP spojenci

Jak vydělávají podvodníci více a více? Naneštěstí využívají důvěřivosti známých osobností, jim samým dají zažít nějaký "zázrak", aniž je připraví o peníze a tak se jim otevřou brány doporučení k známým oné osobnosti. V době internetu je tak velmi snadné obloudit tisícovky lidí během pár dní. Stačí jim nabídnout něco zajímavého a alespoň částečně se zakládajícího na pravdě. Úplná pravdivost není nutná, protože prakticky nikdo nebude zkoumat to, zda ten, kdo oznámil, že pracuje ve vědeckém ústavu, v něm skutečně pracuje. Navíc jej přece doporučili další lidé, které už třeba znáte z internetu. Pak člověk snadno skočí takříkajíc na špek.

Jaký jazyk Vás ovládne?

I pokud nevěříte horoskopům, tak je dost pravděpodobné, že budete náchylní naletět na vědecky znějící informace zabalené do psychologických experimentů. Pokud Vás nezaujme slovo matrix, tak to třeba bude slovo synchronicita. To, že byla připravena podvodně se v tom schová a unikne odhalení.

Mou knihu Ovládněte svůj mozek, jsem napsal s úmyslem poukázat na skutečně fungující postupy. Také jsem se rozhodl odstranit různé mýty zejména v jazykové výuce ohledně superlearningu. Chtěl jsem poukázat na chybné propojování s neurovědami. Bohužel se vyskytli čtenáři, kteří se rozhodli překroutit věci ve svůj prospěch.

Rafinovaným trikem je pak zmínění několika známých jmen včetně mého. Zabývám se mozkem a Neuro-lingvistickým programováním a tak stačí používat slova jako neuro, a vypadá to. že spolupracujeme. To, že s tím nemám spojení, si lidé neověří, protože je nenapadne, že člověk na jehož akci jsem byl pozván a existuje tedy fotografie o "spojenectví", se nechal zblbnout penězi a pro ně je ochoten zatajit fakta a přivést k neštěstí druhé lidi.

(Jeden z nich mne pozval na svou velkou akci. Pak mne požádal o text do jeho knihy o mozku. Pak mne požádal o recenzi nahrávek, které prodává. Když jsem mu řekl, že nevidím důvod, proč by měly mít vliv na neurony, tak to začal okecávat jako podomní obchodník. Chápu ho, platí za to dost peněz, takže přiznat sám sobě, že naletěl je těžké. To, co je však proti mým hodnotám, je jeho postoj to nadále prodávat. )

Na 90% mne neposlechnete a nalétnete

Proč o tom píšu, Protože přes 90% mých známých skočilo na špek jednomu vychytralému člověku. A já jsem bezmocný, protože oni přece mají vícero "důkazů" To, že jde o primitivní triky, jim nemohu vysvětlit, protože oni přece věří svým smyslům. A to, že mám letité zkušenosti jakožto bývalý kouzelník a pořadatel kouzelnických seminářů pro Český Magický Svaz, to je nezajímá, protože oni jsou přece dost chytří:(

Takže je mi smutno nad tím, že tolik lidí nalétne. Co mne trápí nejvíce je to, že laici začnou spojovat nesmyslné pseudo-psychologické návody a šířit bludy dále. Stačilo, aby se na internetu objevilo oznámení, že se lze naučit speciální meditaci a stát před výherním automatem, sázet a vyhrávat, aby další nadšenci začali hovořit o mozkových vlnách, vibracích ovlivňujících automat a neštěstí amatérského propojování dat je hotovo.

Nejenomže tisíce lidí už zaplatili za "restart" svého myšlení, ale budou dál šířit nesmysly. Proč? Protože když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. A vzpomínáte na pohádku O perníkové chaloupce? Pak jen doufám, že v ní nejste. Navíc ta moderní a skutečná je upravená. Ten, kdo je v chaloupce, tomu je nabídnuto, že může vydělat na tom, když do chaloupky přivede někoho dalšího. Namísto perníčku dostane provizi. Řada mých přátel tak dopadla a nechala si udělat "neuroreset".

Je mi jich líto. Jediné co mohu, je to napsat. Mohu pomáhat lidem vyhnout se mýtům a nabídnout jim navigaci směrem, kde je pravda.

 Pokud jste dobře sledovali moje videa Tvůrce osudu, tak v druhém jsem prozradil metodu MOZEK. Zní vyplývá, jaké cíle jsou uskutečnitelné a jaké nikoli. Je mimo možnosti člověka ovlivnit myslí "výherní" stroj. Je mimo mé možnosti podpořit takové myšlení všech lidí, aby začali skutečně uvažovat. To bych mohl bojovat celý život a brzy se vyčerpat. Pokud jste dávali dobrý pozor, tak máte nejen šanci, že se ubráníte podvodům, ale hlavně že opravdu začnete Tvořit Váš Osud.

Hodně úspěchu Vám přeje

Libor Činka 

kouč, hypnoterapeut, autor bestselleru Ovládněte svůj mozek, programu Tvůrce Osudu http://tvurceosudu.cz specialista na vnitřní i vnější bohatství.


Souvisící informace:

Sebeobrana proti manipulaci - něco o Cold readingu a pětidolarovém triku

 

Home > neuro-podvody

Zřeknutí se odpovědnosti

 

 

Ovládněte svůj mozek bestseller od hypnoterapeuta Libora Činky
> eShop <