logo for abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com
leftimage-3col for abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com

Home >> organizer

 Organizér pro zvládání času
 - time management

Zachrání Vás nový organizer či diář?

Proč nestíháte i když máte mobil s PIM (diar), electronic personal organizer či lepší PDA anebo jen papírový diář? Klíčové informace pro efektivitu poskytuje výzkum lidského mozku a jeho způsob práce s informacemi.

Bohužel, jak electronic organizery, tak diáře, a různé PIM vytvářejí lidé, kteří se psychice nevěnují a podle toho to také dopadá. Výzkum mimo jiné prokázal, že uspořádání pracovního prostředí - možnost přehledu, vizuální uspořádání... značně ovlivňuje produktivitu lidí, jejich myšlení, rozhodování a chování. Nevhodné rozmístění informací například uspořádání a grafika plánovacího systému účinnost narušuje.

Naneštěstí dokonce i plánovač v iPhone 4 (2010)
je z hlediska Time Managementu nové generace prakticky k ničemu!

 

Time management - organizer i papír?

"Sejde z oči, sejde z myslí" je pořekadlo, které velmi dobře vystihuje mnoho problémů s time managementem. Mnozí již mají zkušenost, že problémy často dělá používání několika diářových systému - organizer a papír - a jejich vzájemná včasná aktualizace. Navíc organizery zatím neumožňují takovou pružnost a rychlost záznamu třeba náčrtku jako diář papírový.

Samozřejmě mnoho lidí si dobře vystačí s organizerem, netuší však, že by svůj potenciál mohli využívat více, kdyby znali potenciál a omezení lidské psychiky. S čím a proč propojit organizery se dozvíte ZDE

Organizery, plannery a zoom - co musíte vědět

31

systémy, které používají zobrazení co stránka/obrazovka to měsíc mohou poskytovat jen velmi hrubý přehled přes vztahy aktivit, úkolů a jejich priorit rozložených v celém měsíci. Protože v měsíčních přehledech bývá málo prostoru pro všechny potřebné informace, dochází k jejich vypuštění, ztrátám návaznosti a zapomínání na důležité aktivity potřebné pro Vaše opravdové řízení úspěchu.

1

systémy používající zobrazení co stránka/obrazovka to den vytváří iluzi, že sem se vejde vše potřebné. Ve skutečnosti však neposkytují přehled přes vztahy priorit rozložených v celém týdnu a touto ztrátou přehledu dochází k zapomínání na důležité aktivity potřebné pro dosahování cílů.

7

systémy používající zobrazení co stránka/obrazovka to týden mohou poskytovat přehled ( u stolních kalendářů to platí spíše výjimečně) přes vztahy priorit rozložených v celém týdnu a zabránit ztrátám přehledu, zapomínání na důležité aktivity pro řízení úspěchu. To, ale závisí na několika podmínkách spojených zejména s funkcemi právě mozkové polokoule a vyvážené kombinace východo a západoevropského modelu vnímání času.

Jak si vybrat organizer

To, co spojuje organizery, PocketPC a podobně je možnost zoomu, tedy přecházení mezi zobrazeními týdne, dne, měsíce i jiných časových úseků. Problémem však zejména u těch kapesních či mobilů je ztráta souvislostí respektive informací. Když třeba v mobilu či Palmu vidíte týden, tak vidíte jen jednobarevné tmavé čárky se zabraným časem, nevidíte však, zda spolu nesouvisí třeba pomocí priorit či barevného rozlišení a to je pro paměť zásadní problém. Jakmile jde o větší množství informací než je 10, tak bez vizualizace vztahů začíná člověk dělat chyby v úsudcích o vztahu a důležitosti priorit. Proto je důležité abyste si vyzkoušeli co nejvíce přístrojů a vybrali si i z tohoto hlediska "přehledu" a nejlépe s barevným displayem, což je pro efektivní zacházení s časem klíčové.

Libor Činka

Vysvětlivky:

PDA = Personal Digital Assistent = Osobní digitální pomocník. Další požívané názvy jsou handheld, palmtop, palmPC, počítače do dlaně, kapesní počítače. Zkratka označuje všechny kapesní počítače bez rozdílu platforem. České termíny počítače do dlaně či kapesní počítače vystihují, o co jde.

Handheld je druh kapesního počítače s klávesnicí. Občas se setkáte s označením mininotebook.

Palm - výrobce kapesních počítačů s operačním systémem PalmOS. Konkurenční platforma pro PocketPC.

PIM - Personal Information Management tzv. diářové aplikace = schůzky, kontakty a úkoly.

PocketPC - kapesní počítače s operačním systémem Microsoft PocketPC 2002


Informace a praktické zkušenosti můžete získat v tréninku obsahujícím unikátní systém zobrazení odstraňující nevýhody a chyby současných papírových i elektronických systému. TM nové generace vychází ze základu 4. generace Time managementu spolu s modelem NASA a postupy Neuro-lingvistického programování.Kalendář akcí

Přechod na stránku Timemanagement nové generace

Home >> organizer


 

 

Kalendář akcí

 

Dosáhněte cokoli s pomocí špičkové psychologie:
eKniha
Psychologie vlivu a magie úspěchu je perfektním doplňkem Vašich znalostí o řízení času - sebeřízení, sebemotivaci, ale i motivaci druhých pomocí NLP.

 

Jedno z nejdůležitějších slov v řízení času je slovo NE.

Kolika způsoby dokážete říci NE nedůležitému?

"Jak říci NE 25 diplomatickými způsoby"  ZDARMA tréninkový mikro program ke stažení zde.


Ať už máte problém odmítnout anebo dokážete být asertivní, tak vás tento program naučí jak odmítnout to, co po vás chce šéf (anebo tchyně) a to bez nepříjemných následků. Navíc se vyhnete stresu z toho, že jste si nechali vnutit práci na kterou opravdu nemáte čas.  Možná podobný problém má někdo z vašich blízkých či přátel, napište mu o něm. Program si stáhněte zdarma zde
.