Pohovor

Doporučuji sledovat záznam webináře http://bit.ly/webinar1pracesnu

V přechozí části Motivační dopis jsem Vás  navedl na psychologickou strukturu motivačního dopisu. Nyní si přidáme pár tipů, které se mohou hodit jak do průvodního dopisu, tak zejména na pohovor.

Vedou se spory o to, zda uvádět jen silné stránky a zamlčovat slabé. 

Doporučuji uvést vaše schopnosti tak, aby zastínili případné nedostatky. V každém případě se připravte na to, že se vás dále na pohovoru mohu zeptat na celou řadu nepříjemných otázek. Tomu je možné předejít už zpracováním průvodního dopisu.

Naštěstí v životě platí, že štěstí přeje připraveným. Jak se říká: “Každý svého štěstí strůjcem.”

Doporučuji proto natrénovat se před zrcadlem přeformulování, neboli přerámování negativního v pozitivní. 

Níže uvádím příklad, který může být branou k vysněnému povolání: 

“Může to vypadat, že mám krátkou praxi a je pochopitelné, že to tak může vypadat. Ale zkušenosti nejsou jen o době, ale hlavně o intenzitě, podmínkách a tak 2 měsíce praxe mohou nahradit roky s řídkou zkušeností v dané dovednosti." 

Varianta předchozího: 

“Jakkoli se na první pohled může zdát, že mám kratší praxi, tak zkušení odbornící vědí, že zkušenosti nejsou jen o době, ale hlavně o intenzitě, podmínkách a tak 2 měsíce velmi intenzivní praxe mohou nahradit roky s řídkou zkušeností v dané dovednosti."

Neexistují špatně strategie, existují jen postupy použité nevhodné situaci. Navrhuji Vám proto změnit známé pořekadlo: "Na pravém místě v pravém čase se správnými lidmi." na vylepšený návod: “Správná slova, správná komunikace, správným způsobem, na správném místě a ve správném čase.” 

zivotni-vanoce-banner-468x60.jpg

O předchozím by mohla být napsána celá kniha.

Existují výroky, které jsou zakázané protože si jimi ublížíte a to zcela neviditelným způsobem. Leckdy jde jen o pár písmenek. Nebezpečným slovem je slovo ale. Když vám někdo něco řekne a Vy na to bezprostředně reagujete s pomocí slova “ale”, tak vytváříte komunikační překážku. Možná si ze školy vzpomenete, že ALE je spojka odporovací.

Pomoci "ale" tedy vytváříte odpor. Je mnohem diplomatičtější používat spojku "A". přestože teď mluvím o tom, jak reagovat v slovní komunikaci, tak je moudré tyto věci… mít promyšlené již v okamžiku, když píšete průvodní dopis. To je právě ta příprava, o které jsem psal předtím. Mentálně se tak připravíte na takové formulování, které podpoří vaši jistotu v přijímacím pohovoru. Když si totiž dopředu představíte, jak pohovor probíhá, tak vám to pomůže napsat průvodní dopis s vyšší účinností. 

Pro vyšší vliv čehokoli co píšete a dále prezentujete, můžete zdarma využít Analyzer účinnosti textů na: 

http://tvurceosudu.cz/slova 

Využijte zde uvedené, rozšiřte to o videoinstruktáž na téma Získám dobrou práci a žijte život Vašich snů. . 


banner-sbi-skyscrapper-600x120.jpg

Stránky autora bestselleru
Ovládněte svůj mozek

hypno-head-skyscraper.png

Psychologie