logo for abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com
leftimage-3col for abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com

Home >> hypnóza  >> reakce hypnoterapeuta na pořad "Vím cos dělal v pátek"

Hypnóza - reakce hypnoterapeuta na pořad
TV Prima "Vím, cos dělal v pátek"

Příspěvky do diskuze k pořadu vysílanému  od neděle 8. března 2009

DŮKAZY

To, že se pořad zrovna nezaskvěl, neznamená, že v něm podváděli. Všem skeptiků navrhuji, aby se alespoň podívali v knihkupectví do knihy KLINICKÁ HYPNÓZA od prof. PhDr. Kratochvíla. Kniha z medicínského hlediska - informuje o postupech, jak pacienta na hypnotizaci připravit a jak ji provést. Je věnována praktickému užití a postupům u konkrétních onemocnění v jednotlivých lékařských oborech, zejména při léčbě neuróz a drogových závislostí, v kožním lékařství, v gynekologii, porodnictví, stomatologii atd.

Libor Činka - hypnoterapeut
 

Příspěvek do diskuze

Budete prožívat hypnózu?

Hypnóza - asi nevíte, že hypnóza je prožívání druhu postupně rostoucího soustředění. Je to podobné jako když čtete knížku a postupně se ponoříte do děje tak, že vnější svět postupně přestane existovat.

Já ale NECHCI, abyste četli tento text a upadli do stavu začínající hypnózy. Ani nechci, abyste si představili můj zpo malují cí se hlas, který vede lidi do transu.
Právě jste začali číst písmenka mnou napsaného textu a jak se tak na ně díváte, tak nevím, jak rychle si všimnete jemných změn ve Vaší mysli. Možná si všimnete nejdříve toho, že uvnitř Vaší mysli anebo někde v oblasti hlasivek uslyšíte, jak uvnitř vyslovujete pozvolna slova, která napsal hypnotizér. Spolu s tím, jste na chvíli, mohli zapomenout na některé věci z vnějšího světa a dost možná jste zapomněli i na některé části těla. Ty si můžete uvědomovat postupně, avšak nemůžete vnímat najednou třeba každý z deseti prstů na rukou jednotlivě. Je pro Vás t잚í a t잚í vnímat části mimo Vaše vědomí, zatímco moje slova, která právě teď čtete, Vás mohou připravovat na odhalení něčeho velmi neobvyklého o omezení vědomí.

POZOR, nechci, abyste četli tento text a upadli do stavu změněného vnímání, na všech uvedených úrovních předtím, než zjistíte, že se může jemně měnit Vaše prožívání. Nechci, abyste vstoupili do transu, kde zjistíte, že se pohybují Vaše oči a možná ruka pohybuje myší, zatímco některé části těla ztuhly. Opravdu říkám, a říkám to P O M A L U, že nechci, abyste cítili šířící se tíhu či magnetickou přitažlivost k židli. Protože jakmile ucítíte byť postupné jemné změny v těle, tak by se mohlo stát, že začnete vstupovat do transu, který bude pokračovat spánkem dnes v noci. Možná jste již zažili ty sny, kdy se člověku zdá, že bdí, zatímco jde o sen. Jde o sen, v které se Vám o bdění zdá, předtím než ve snu usnete do snu, z kterého se probudíte do nehybného těla, které se teprve později bude probouzet a pak se přidá vědomé vnímání. Pak se můžete pohnout a zapomenout na sny, které byly chráněny nehybností těla a tak hypnotizovaní mnohdy jako po běžném probuzení zapomínají. Přichází zapomínání na zapomínání na zapomínání před rozpomínáním na vnější svět.

Ať už si to uvědomujete či ne, tak dýcháte úplně podvědomě, aniž by Vaše vědomí dokázalo kontrolovat děje uvnitř Vašeho mozku. Rostou nám vlasy, nehty aniž to ovládáme vědomím. A proto v hypnóze je hypnotizujícímu jedno, co bude dělat Vaše vědomí, protože pro změny je potřeba, aby hypnoterapeut komunikoval s podvědomím. Podvědomí řídí miliardy věcí a bude řídit i Vᚠspánek i Vaše sny v kterých k Vám budou přicházet zvláštní obrazy, kterým Vaše vědomí nebude rozumět. Zatímco budete spát, tak se budou rychle pohybovat Vaše oční víčka a pak zapomenutí na sny. Pak jsou lidé někdy překvapení, a to i ti největší skeptici, kteří prožili jen lehký hypnotický stav v kterém vnímali slova hypnotizéra, aby pak po probuzení najednou udělali něco, co je překvapí ....


PRÁVĚ jste dočetli pár vět, která zvláštním způsobem vyslovuji do určitého rytmu a tím vedu lidi do hypnózy. Ve skutečnosti je to snadné. Každý herec, který plně upoutá Vaši pozornost, Vás hypnotizoval, jen se nesnažil o nějakou změnu. Dívání se na televizi včetně reklam je také druhem hypnózy, tam ale nejde o léčení, ale o upoutání Vaší pozornosti, která dle kvality obsahu může vytvářet zapomenutí na vnější problémy a sugerovat jejich vyřešení tím, že si koupíte určitý výrobek, nápoj, auto, parfém ... Pak stačí jen zvuk a to co jste předtím viděli jako reklamu se okamžitě odehraje Vaší mysli. Podobně i GONG ve studiu probouzí z transu, nikoli moderátor, ale hypnotizér dal sugesci, že na zaznění gongu se osoba začne probouzet z vnitřních prožitků transu (nikoliv spánku) Je možné naprogramovat mysl a tak podobně jako to vědec Pavlov dělal se psy, hypnoterapeut může postupně naučit člověka vstupovat či vystupovat z hypnózy bleskově.

Libor Činka - hypnoterapeutPříspěvek do diskuze

Co je pravda? Reakce hypnoterapeuta

Co je pravda? Co je pravda?
Možná jste si všimli zvláštního jevu, kdy Blanka ležela v ztuhlé poloze "ve vzduchu", kdy jí pohovky podpíraly jen hlavu a nohy. Pak jí mohli i naklepávat řízek na prkýnku položeném na břiše a ona přesto zůstala jako zmražená. Tomuto ztuhnutí se odborně říká katalepsie a může se vyskytnout v hlubokém transu.
To byla konečně jedna z ukázek, která zřetelně ukázala zajímavý hypnotický fenomén.
( první díl s pavoukem byl skutečně odfláknutý, had už byl demonstrován výrazněji)
Navíc to konečně bylo vtipné.

Jak jsem zde již napsal, je důležité vědět, že existují předsudky - mýty o hypnotickém transu. Mnozí lidé si myslí, že pravý hypnotický trans je jen ten, kdy má člověk zavřené oči. Ve skutečnosti je možné osobě v transu přikázat, aby se dívala a zároveň zůstala v hypnotickém stavu.

Považuji za velkou chybu televizních pracovníků, že více neukázali a nezdůraznili práci hypnotizéra, kterou měl s výběrem a hypnotickým výcvikem vysoce hypnabilních osob. Namísto, aby poukázali na ohromné možnosti lidského podvědomí, prezentují hypnózu jako mix hloupých žertů a manipulace s lidmi. Ve SKUTEČNOSTI je hypnóza metodou, která se velmi úspěšně používá k léčení celé řady problémů jako je nesmělost, problémy s komunikací na veřejnosti, odnaučování zlozvykům (kouření, hubnutí).

 

Přestože je léčení hypnózou jednou z nejúčinnějších forem psychoterapie, tak většinou je potřeba absolvovat celou řadu setkání s hypno-terapeutem. Rychlá řešení během jedné či dvou návštěv jsou možná, avšak řidší. Hypnóza nemá mystickou sílu, ale významně urychluje to, co by jinými postupy trvalo mnohem déle.

Hypnóza působí rychle jen na ty, kteří mají motivaci ke změně. Proto například s kolegy odmítáme léčit v situacích, kdy volá manželka člověka - kuřáka ( nebo alkoholika, gamblera ...) s představou, že mu hypnózou vymažeme chuť na závislost, které se on sám zbavit nechce. Naopak motivovaný člověk se v hypnotickému stavu může rychle zbavit strachu z hadů, pavouků, létání ... Velkou radost nám hypnoterapeutům dělají sportovci či herci, kteří to dotáhli až za hranice. Největší radost mě osobně dělají lidé, kteří se začnou díky hypnóze snadno učit a zjistí, že předchozí hranice byly jen představami, které se díky hypnóze rozplynuly.

(c) Libor Činka - hypnoterapeut

 Přechod na stránku HypnózaHome >> hypnóza  >> reakce hypnoterapeuta na pořad "Vím cos dělal v pátek"

 

 

Dotazy k hypnóze pište na:
Hypnouspech

nebo týkají-li se kurzu Angličtina s hypnózou, tak je napište na:

Dotazy k Angličtina s hypnózou

 

Home eShop