K vyšším ziskům je potřeba změna myšlení

Před dvaceti lety bych při pohledu na reklamy multimilionářů jako Joe Vitale, Dan Kennedy a další zívl a řekl si něco o cvocích, kteří chtějí druhým lidem vytáhnout peníze z kapes. Předtím než byste mylně usoudili totéž, věřte, že dnes vím, že jsou opravdu nejen multimilionáři, ale i vše, co nabízí, skvěle funguje. Proto však člověk potřebuje mít rozhled a ty správné informace. 

Vím to, protože jsem se odvážil investovat do jejich zkušeností. Když jsem své ženě řekl, jak chci podnikat, tak mi sdělila, že jsem blázen. Dnes je situace jiná. Dobře ví, že jsem to dokázal.

Kdybych neinvestoval a neučil se od nejlepších, tak bych dopadl jako řada mých kolegů. Zrovna nedávno jsem koučoval jednoho právníka – když mi sepsal, co všechno dělá pro své klienty, tak si uvědomil, že pro druhé dělá mnohem více, než si nechá zaplatit. A hlavně si uvědomil, že tímto způsobem – prací dlouho přesčas – ohrožuje nejen svoje zdraví, ale i vztah se svojí ženou a dětmi. 

Vytvořil jsem mnoho online programů, kterými se snažím pomáhat lidem k úspěchu. Není to tak, že svět mění jedinci, kteří si nenechají vymluvit své sny? A myslíte si, že je většina lidí úspěšná?Neznám vás, ale vím, že kolem sebe máte lidi, kteří nikdy nic nedokáží, i kdyby jim někdo dal zadarmo to, za co jste vy zaplatili stovky tisíc. Jsou lidé, které lze výstižně nazvat anglickým slovem „lůzr“, jen si stěžují na krizi, ale pro úspěch nejsou ochotní přečíst ani jednu knihu o podnikání a realizovat z ní 20%.

„Většina lidí spotřebuje více energie na mluvení o problémech než na jejich řešení.“ 
H. Ford  

Když jsem někomu ze známých začal pomáhat, tak najednou začali couvat. Aniž to řekli, tak jejich řeč těla prozrazovala děs z toho, že by museli udělat něco tak složitého jako několik minut denně přemýšlet. Nějak jim nedošlo, že žijeme ve věku, kdy dokonale platí slova Billa Gatese:

„Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými spočívá ve schopnosti 
pracovat s informacemi
.“

Představte si, že by vám někdo pomohl vyzrát na takřka jakoukoli krizi. Představte si, že byste o tom třeba někomu vyprávěli u jídla. Většina by se vám vysmála. I moje žena a známí se mi smáli. Dnes je však situace jiná, dnes chtějí, abych jim pomáhal. Teď si užívám pocitu, že jsem se před lety promyšleně začal učit od světových podnikatelských špiček.

Psychologie vlivu

Na počátku byl můj zájem o psychologii. Půjčil jsem si peníze, abych mohl jet na jeden z nejdražších psychologických výcviků do zahraničí. Začal jsem se učit psychologii vlivu a úspěchu a netušil jsem, že za pár let začnu prožívat cosi jako „déjà vu“ naruby.

Tehdy jsem s obdivem sledoval světové špičky v psychologii, konkrétně v hypnóze, a byl v šoku z toho, že se se mnou bavili jako se sobě rovným. Poslední roky si všímám, že se ke mně chovají účastníci mých workshopů a tréninků podobně, jako se já choval k psychologickým esům v Londýně. Viděli například moje hypnoshow z Las Vegas a přichází se na vlastní oči přesvědčit do mých kurzů. Dnes dokonale chápu to, proč se díky špičkové psychologii lidé mohou nejen rozvíjet, ale i bohatnout. Tenkrát mi to přišlo jako nedostižný sen. Sen to připomínalo, protože nic takového v Česku neexistovalo. Ta doba se však již mění a mé dřívější sny se staly realitou. Sen o zabezpečení mých blízkých i v případě, kdyby se mi něco stalo, je naplněn. Někteří si však stále myslí, že jde o talent. Chyba, oni nejsou ochotní hnout prstem proto, aby změnili své myšlení.

„Existuje věda o zbohatnutí a je to exaktní věda, jako algebra nebo aritmetika. Jsou určité zákony, které vládnou procesu získávání bohatství, a když se někdo těmto zákonům naučí a řídí se jimi, 
zbohatne s matematickou jistotou.“ 
W. Wattles 

Tvrdohlavě si trvají na tom, že vydělávat peníze je těžké. Ano, někdy to trvá déle. Jenomže ta práce mě baví, ne kvůli penězům, ale kvůli obsahu. Nemohou za to, jejich okolí jim vsugerovalo, že nejsou dobří, nebudou úspěšní. Odsugerování těchto myšlenek jsem prožil díky svému zaměření na hypnoterapii a neurolingvistické programování. Dnes mé služby využívá tisíce mých klientů a i oni stoupají na žebříčku úspěchu. Mezi ty nejúspěšnější patří často ti, kteří měli podobně jako já dříve hluboko do kapsy. Mají vizi. Ta moje je o finančním impériu, které řídí jen několik lidí.

Je možné vydělávat poctivě velké peníze?

Většina lidí neumí efektivně pracovat třeba proto, že si vybrali  málo profitabilní oblast. Nemohou za to, rodiče, učitelé, trenéři…. jim vsugerovali myšlenku o tvrdé práci.

Znáte pojem inteligentní práce?

Většina lidí pracuje aniž přemýšlí o klíčových činnostech. Proto dělají mnoho činností, jejichž výsledkem je jen velmi malý efekt. Stačí přitom znát znalosti, které lze vysvětlit během 15 minut. Realizovat základy může trvat kolem 30 minut. Pro špičkovou realizaci stačí pár desítek hodin.

Přibývá chytře myslících lidí, kteří využívají princip 20/80. Znají zákon, který umožňuje dosáhnout s malou chytrou investicí velkých výsledků.

„Příčinou neúspěchu je dělání příliš velkého množství věcí neúčinným způsobem a nedělání dostatečně velkého množství věcí způsobem účinným.“ 
W. Wattles 

Při aplikaci Paretova zákona dokážete dosáhnout s minimem maxima?Žijeme ve věku know-how. Představte si, že vyděláváte tím, co vás baví. Nejde to? Jestliže patříte mezi lidi, kteří uvěřili, že nejde vydělávat snadno, pak je právě tato oslabující myšlenka příčinou neúspěchu.

„Hledám spoustu lidí, kteří mají ojedinělou schopnost 
nevědět, co se nedá udělat.“

H. Ford 

Myšlenka, že něco nejde, je vždy příčinou neúspěchu. Kdo si nevěří, ten nemá energii. Kdo nemá energii, ten nejedná. Kdo nejedná, zůstane tam, kde je. Vydělávejte tím, co vás baví. Vydělávat hlavně tím, že budete dělat své koníčky? „To je nemožné, to je nesmysl,“ ozve se v hlavách většiny lidí. To by bylo pravdivé před 30 lety a pro naše rodiče to opravdu byl nesmysl vydělávat si hravě.

Svět se ale změnil a je plný možností.Vy i já žijeme ve zcela jiné době a je potřeba si uvědomit, že dnes můžete zaměstnat počítač jako robota a věnovat se tomu, co vás baví. Pokud to ještě neděláte, pokud ještě zcela nežijete život, který chcete, a nevyděláváte tolik, kolik chcete, je potřeba přemýšlet o změně myšlení.

Stop podvodníkům, příživníkům a zlodějů

Dost mne děsí, když vidím věštecké televizní pořady, kam volají lidé a ptají se, zda budou mít práci či zda jim dobře dopadne vztah. Je velký rozdíl mezi dobrým koučem, psychologem a vágně blábolící kartářkou. Jenomže lidé chtějí jednoduchá řešení a chtějí slyšet, že vesmír bude jednat za ně. Proto mnozí věří šarlatánům raději než odborníkům, kteří skutečně pomáhají.

Automatizoval jsem myšlenku jednoho multimilionáře, který dělá kampaně pro VIP v Hollywoodu i za hranicemi Kalifornie. Jde o geniálně jednoduché postupy, jak pro začínající podnikatele, tak pro existující firmy. Systém Jak vydělat peníze (JVP) vznikl již v roce 2008, dnes jej poskytuji už jen na vyžádání. Myšlenky z něj neumřely, ale technologie pokročily. Proto dnes najdete principy systému JVP v online programu Hypno Zisk. Kreativní myšlenky a psychologické postupy z oblasti hypnotizujícího prodeje předávám také v rámci individuálních konzultací budoucím i současným podnikatelům. Jakmile totiž dokážete pozitivně motivovat dostatečný počet lidí hypnotizující nabídkou, tak případní konkurenti zapadnou v prachu dějin. Nabízím jemnou psychologii, přičemž investice do ní je mnohonásobně levnější. Nejúspěšnější obchodníci dokáží slovy vytvořit touhu v myslích zákazníků. Jde o speciální postupy naprosto etické motivace, kdy se jen aktivují touhy v nitru daného člověka. 

Využívám psychologii úspěchu k tomu, abych vás podpořil realizovat vaše sny a umožnil vám je co nejlépe převést do podnikání i do života. Jemně spolu uchopíme sny a vytvoříme kostru opírající se o pevnou půdu. Mnoho podnikatelů se totiž nepromyšleně vrhne do podnikání a není proto divu, že více než polovina skončí během pár měsíců. Tomu je potřeba se vyhnout, a proto učím elegantně jednoduché postupy, které vás navíc budou bavit. Ostatně je už dávno pryč doba nutnosti vydělávat tím, co člověka nebaví, jen proto, aby měl člověk peníze na živobytí. Hodně lidí však věří opaku, a proto mnozí chodí do práce, která je nebaví.Nemusíte být jen podnikatel, živnostník, abyste pronikli do tajemství hypnotizujícího slova. Techniky NLP disponují různými nástroji a modely, které obohatí a výrazně posunou vaši komunikaci vpřed, ať děláte jakoukoliv práci. Díky NLP ovládnete umění používat strategické otázky a naučíte se, jak elegantně a spolehlivě dosahovat svého. Neurolingvistické programování vám rozšíří a prohloubí vaše porozumění ostatních, a naučí vás orientovat se na přínosné řešení.

„Je tragické, že lidé dělají stále totéž a očekávají jiné výsledky.“
B. Clinton

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů