Otázky a odpovědi

Vaše dotazy odpovídá Libor Činka, hypnoterapeut a specialista na pamět a zrychlené učení

Může člověk po hypnóze pracovat?

Dobrý den přeji,
potřebovala bych se zeptat, jestli je člověk (na základě vašich zkušeností) po hypnóze schopný "normálně" pracovat? 
Ptám se, jelikož budu muset po návštěvě vašeho centra zpátky do práce a nevím, jaké mohou být eventuální dopady.

Hezký den, 
pokud byste přijela autem, tak je potřeba asi tak pět minut na přeorientování na plné soustředění. Je to podobné, jako když se probouzíte, za chvíli jste plně bdělá.  

Chci se zbavit antidepresiv

Dobrý den, pokoušela jsem se po 5 letech velmi pomalu vysazovat antidepresiva. Vysazovala jsem je postupně půl roku a po úplném vysazení jsem dostala po dvou měsících zcela bez leku abstinenční příznaky, které se stále zhoršovaly a já po dvou měsících začala brát léky znova, protože bych to asi něpřežila. Je možné se této závislosti zbavit hypnózou? lékaři mi tvrdí, že už je musím brát do konce života, protože jsem prostě závislá.

Dobrý den,
doporučuji Vám kontaktovat kvalitního psychiatra/psychoterapeuta, mého kolegu, předního českého odborníka v hypnoterapii MUDr. Františka Matušku. Pokud Vám lékaři tvrdí to, co jste napsala, tak patrně nerozumí oboru, a zadruhé ti, kteří Vám je předepisovali by byli odpovědní za "danou závislost". 

Hypnóza a epilepsie

Dobrý den, mám epilepsii, která ve mně vyvolává panický strach a úzkost ze záchvatů. Bojím se do obchodů a autobusů, že záchvat přijde. Beru sice AD, jenže nevím, zda je to úplně to nejlepší řešení. Často slýchám, že hypnóza je u epilepsie dost nebezpečná, dokonce se předpokládá její zhoršení. Myslím si ale, že dobrý hypnotizér by měl i tento problém zvládnout, nebo je pravda, že u této nemoci je riziko veliké a hypnotizéři se tomuto raději vyhýbají?

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že užíváte AD, doporučuji Vám kontaktovat psychiatra, mimo jiné předního českého odborníka v hypnoterapii MUDr. Františka Matušku

Isomnie a anxiolytika

Dobrý den Libore,
již delší dobu sledují vaší práci a líbí se mi, že je na vás vidět, že vám jde skutečně o pomoc lidem. Já se léčím s panickou poruchou již od roku 2004. Beru antidepresiva SSRI vizší dávku, protože jsem již dobře stabilizovaná. Trápí mě však nespavost a tak užívám Lexaurin cca 3-4 tablety týdně nebo když jsem ve stresu nebo mám úzkost. Vím, že ho mám u sebe a to pro mě berlička. Myslím, že kdybych měla kvalitní spánek, tak se Lexaurin odnaučím brát, mám však slabou vůli. 

Dobrý den, insomnie je velmi dobře řešitelná pomocí vhodné kombinace hypnoterapie, systemické terapie, NLP. Mnoho klientů mi překvapěně vypráví, jak nepomohla vyšetření včetně spánkové laboratoře a po pár sezení, někdy již po úvodním se spánek začal výrazně zlepšovat.

Nejde o slabou vůli, ale o nedostatek know-how pro řešení.

Chcete-li opravdu pomoci, můžete si domluvit 3 terapeutická setkání.

Jazykový kurz němčiny

Dobrý den, zajímá mě, zda plánujete v letošním roce kurz německého jazyka. Jinak od Ježíška jsem dostala Vaši knihu Ovládněte svůj mozek a moc děkuji. Vám za to, že jste ji napsal a vydal a Ježíškovi za krásný dárek. Kniha mě nadchla. Nějak nezvládám rychlo čtení (léčím se s depresemi a mám problém se soustředěním), ale čtu. Mám našlápnuto, mám cíle a začínám, ne od nuly, ale z hlubokého mínusu. 

Dobrý den,
v první řadě gratuluji, máte našlápnuto, máte cíle. Pokud potřebujete pomoci, tak můžete využít speciálních nahrávek a programů jako je Hypno Triumf.

Jinak němčinu zatím neplánujeme.

 

Kineziologie

Dobrý den, jaký máte názor na kineziologii a provádíte ji? Je možné pomocí kineziologie odstranit trému, kterou mám při ústním zkoušení ve škole? Děkuji

Hezký den, nikdy nejde jen o metodu, ale o toho, kdo ji používá. Kineziologii nepoužívám protože jde o omezený přístup, který je možné použít, ale rozhodně nemůže ve většině případů řešit komplexní problémy a situace uvedeného typu. Jako za hypnoterapeutem za mnou přichází mnoho lidí, kteří absolvovali nejrůznější metody.

Naprosto jistě vím, že většina kineziologů tuto oblast nedokáže obsáhnout stejně jako většina psychiatrů či psychologů. Bez praxe v této oblasti lze sice omezit projev trémy, ale není možné konstantně podávat špičkový výkon ať už typu prezentace, prodeje či uměleckého vystoupení. Protože mám více než 30 leté zkušenosti s vystupováním jak před publikem čítajícím jen pár lidí až po mnohatisícové tuzemské i zahraniční (včetně Las Vegas), mohu komukoli, kdo má problémy s vystupováním na veřejnosti pomáhat komplexně - od nastavení zdravého sebevědomí, po jistotu v prezentaci až po špičkové vytoupení hodné velkých světových scén.

Lahká amnézia sposobená hypnózou

Je možné, aby my hypnoterapeut vymazal z pamati všetky spomienky, ktoré by som chcel zabudnut?

Jde o náročný proces a konkrétní metoda musí být velmi dobře zvážena. Lehká amnézie způsobená hypnózou je však častým projevem transu. Příkladem amnézie je amnézie na hypno-show nařízená hypnotizérem. Obvykle jde o zapomenutí na číslo či slovo, na které si však hypnotizovaný vzpomene po opuštění hypno-show. Je povinností hypnotizéra v takovém případě vázat sugesci jen na prostor show a následně odvolat sugesce v show použité, aby si člověk mohl v běžném životě vzpomenout.

Meditace

Chcem sa opitat aky je rozdiel medzy relaxaciou alebo hypnotyckym stavom (pri autohypnoze) a dobre zvladnutou meditaciou pocas ktorej dokazem uplne zastavit myslienky. Proste moja mysel je uplne prazdna. Mozem si v tomto stave ukladat do podvedomia sugescie alebo to je zbytocne?

Rozdíl je právě v tom, že meditaci necháte plynout, zatímco při autohypnóze využíváte programování. V autohypnóze jde o cíl. Jde o to vytvořit si program pro dosažení osobního či profesního cíle. V průběhu auto-hypnózy dochází k cílené úpravě myšlenek, jejich dodávání, upravování. Součástí auto-hypnózy jsou sugesce, tedy návrhy, strategie, jak se v budoucnu zachovat v určité situaci. Autohypnóza patří mezi nejpropracovanější a nejúčinnější nástroje pro dosahování libovolných cílů. Je  zpravidla přípravou na budoucnost, zatímco meditace se zaměřuje na prožívání bez minulosti či budoucnosti. 

Dyslexie

Je možné vaší terapií eliminovat dyslexii? Desetiletý vnuk má diagnostikovanou dyslexii a  vyvolaný stres mu spouští kašel. /Jeho první řeč je angličtina, nyní je již třetí rok v české škole/.

Vzhledem k tomu, že až kolem 80% diagnóz je chybných (klasická vyšetření zcela ignorují poznatky o střídání funkci mozkových hemisfér, testy jsou špatně prezentované...), tak si dokáži představit, že můžeme vytvořit řešení, které povede minimálně ke snížení stresu a chyb.

Hypnóza a zrak

Zdravym vas pan Libor. Chcem sa opitat ci by sa pomocou hypnozy alebo autohypnozy dal napravyt zrak? Nosim okuliare na dialku a uz som rozmyslal aj nad laserovou operaciou, ale najprv chcem vyskusat ine spôsoby. V pripade autohypnozy ake sugescie by som mal pouzivat.

V současné době mi nejsou známé přesvědčivé studie o využití hypnózy, které by vedli k zlepšení zraku z dlouhodobého hlediska na takovou úroveň, která je možná pomocí laserových operací. Hypnóza je sice velmi mocný nástroj, nicméně někdy existují jistější varianty řešení. Existují ověřené případy například zvětšování ňader, avšak domnívám se, že oko se stále musí přizpůsobovat vnímání za různých podmínek a jde tedy o složitější záležitost než jednorázová úprava velikosti oční koule. 

Strach - jízda na kole, v autě

Zhruba od 6-ti let jsem jezdila na kole. V dospělosti jsem asi 10let neměla možnost jezdit, teď jsem si koupila nové kolo, jezdím, ale mám stále strach. Hlavně na frekventovaných silnicích. Nikdy jsem neměla na kole ani při jiné činnosti vážnější úraz.
Po smrtelném pracovním úrazu manžela jsem byla nucena absolvovat autoškolu, vcelku úspěšně. Pak jsem za asistence kamarádky, zkušené řidičky, asi půl roku jezdila, hlavně kvůli tehdy šestnáctiletému synovi. Škola, taneční kurzy atd. V té době mi bylo 50 let. Syn už byl tehdy díky zesnulému otci a přirozenému nadání lepším řidičem než já, ale zákon mu řízení nepovoloval.
Po jeho zletilosti jsem se řízení auta dobrovolně vzdala v jeho prospěch, auto potřeboval k výkonu povolání. Ráda bych se k řízení vrátila...bojím se.
Jsem pracující důchodkyně, zdravá fyzicky i psychicky, soběstačná. Žiji sama na malém městě. Kromě práce mám i řadu dalších aktivit a přátel.

Hezký den, se strachem je možné zacházet a naučit se jej zvládat. Řešení je možné zpravidla během cca 3 - 5 hypnoterapeutických sezení.

Strach 

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, když se mi narodila dcera stal se ze mě řekněme strašpytel, je to druhé dítě, ale až při ní ve všech věcech vidím to nejhorší, co se může stát. Nevím v čem je to jiné, nevím kde ta chyba je. Můžete mi poradit? Díky

Z Vámi popsaného usuzuji, že prožíváte to, co prožívá asi většina rodičů. Nejde o chybu. Strach je i ochranný mechanizmus, který nám má pomoci vyvarovat se chyb. Pokud by Vás to trápilo příliš a omezovalo Váš život, pak je na místě domluvit si terapeutickou pomoc.

Hypnóza a cigarety 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda pomáháte od zlozvyku kouření, popř. kolik je nutných sezení, na kolik to vyjde a na kolik procent je metoda účinná.

Ano, specializuji se na několik oblastí a jednou z nich je právě Osvobození se od cigaret. Individuální hypnoterapie je 100% účinná v případě, že přesně dodržíte jednoduché kroky mezi našimi sezeními a nepatříte mezi řídkavé výjimky, kam patří lidé, kteří mají v nitru podvědomý program sebepoškozování - pak terapie trvá déle. Základní podmínkou je, že sám člověk opravdu chce přestat a tedy nejde o osobu, která je donucena přijít, například rodiným příslušníkem.
Přichází-li klient sám, pak je postup připodobnitelný odvirování počítače a trvá cca 3 - 6 hypnotických sezení. 
Doporučuji Vám mimo jiné přečíst si články na blogu o zaměřené na to jak přestat kouřit. Pokud jste rozhodnutá, objednejte se na hypnoterapii.

Je uvedení do hypnózy bezpečné a pro každého?

Je uvedení do stavu hypnózy bezpečné a možné pro každého?
Může nastat například situace, kdy posluchač nebude uveden do hypnózy nebo u něj nebude žádný kladný výsledek absolvování kurzu?

Rozdělil jsem Váš dotaz následně:

1. Je uvedení do stavu hypnózy bezpečné?

2. Je uvedení do stavu hypnózy možné pro každého?

3. Může nastat situace, kdy nebude žádný kladný výsledek absolvování kurzu?

1. Hypnóza je přirozený stav mysli a je zcela bezpečný. Dezinformace o nebezpečnosti hypnózy sugerují filmy a pochybné tiskoviny. Všimněte si, že jsem napsal „sugerují“. To, co vyvolává lidem problémy jsou právě sugesce, které existují v naprosto běžném a „bdělém“ světě. Nebezpečné tedy mohou být sugesce šířené autoritami. Všichni jsme byli ovlivňování okolím a to zejména v ranném věku, kdy jsme různými způsoby přijali sugesce o obtížnosti učení, netalentu a podobně. Výroky „Vše zkazíš.“, „Nic z tebe nebude.“, „Už jsem ti to stokrát řekla, jseš pitomá?“, „Nemáš talent na jazyky, protože jsi celý táta.“

Právě proto využíváme hypnózu a další postupy k obejití oslabujících myšlenek a vytvoření sebejistoty v učení.

2. Nelze zhypnotizovat toho, kdo nechce a je obtížné hypnotizovat jedince s velmi nízkým intelektem - lidi zavřené v ústavech, s kterými je těžké komunikovat, protože žijí ve vlastním světě.

3. Výsledek kurzu Angličtina s hypnózou vždy mnohonásobně převyšuje výsledky libovolného vzdělávání jazyků, protože je založen na principech fungování lidského mozku, pozornosti a paměti. V současnosti v celosvětovém měřítku neexistuje jiný kurz angličtiny vedený zároveň specialisty v neurolingvistickém programování, Ericksonovské hypno a psychoterapii, opírající se o osobní zkušenost z 20leté praxe a autory jedinných mozkově kompaktibilních výukových materiálů v Česku.

Kurzy angličtiny na Slovensku

Robíte kurzy angličtiny z hypnozou aj na Slovensku?

Nikoli. Máme v Praze speciální tréninkový prostor vybavený pohodlnými křesli a pomůckami pro maximalní zapojení smyslů včetně nejmodernější technologie jako je virtuální realita a to se opravdu velmi těžko stěhuje.

Problém zdlouhavého překládání z češtiny do angličtiny

Chtěl bych v budoucnu změnit zaměstnání, ale každá lépe placená práce je s Angličtinou na komunikativní úrovni. Já sice umím asi okolo 800 až 1000 slovíček, ale mluvení mi moc nejde a když slyším někoho mluvit, tak než si ta anglická slova přeložím do ČJ, dotyčný řekne další větu a já se úplně ztratím. Je nějaká šance, že bych se po vašich kurzech a následném procvičování doma pomocí vašich knih a nějakých tipů na učení dostal na komunikativní úroveň, kterou požaduje většina zaměstnavatelů? O sugestopedii jsem si přečetl, že člověk je schopen se naučit pomocí této metody až 500 slovíček denně. To přece není možné. Vypadá to spíš jako nějaká reklama.

Naše kurzy jsou specifické mimo jiné tím, že budete schopen aktivně komunikovat a myslet v cizím jazyce bez překládání si.

Co se týče množství naučených slovíček, jde o to, jakým způsobem jsou učena. Máte pravdu, že klasickými metodami je nemožné se naučit stovky slovíček denně.

Způsoby, které jsem vyvinul, nedisponuje kromě mě nikdo na světě a mohu vám garantovat zvládnutí NÁSOBKŮ toho, co v nejlepších školách. Je však nezbytně nutné, abyste dodržel to, co vás v průběhu kurzu naučíme a jednou z nejzásadnějších podmínek je naprosté se zřeknutí klasického biflování.

Jakmile k učení přidáte využívání paměťových postupů, které jsem vyvinul, pak můžete mluvit během půl roku lépe než většina lidí po 5 až 10 letech klasického učení.

To, co vám však neslíbím, je zvládnutí stovek slovíček denně naprosto rovnoměrně každý den. Jde o proces vývoje a tak to jeden den může být třeba 150 slovíček, předtím než v podvědomí dozrají další. Během týdenního kurzu rozpoznáte i kolem 2000 slovíček, přičemž velkou část budete schopen používat a budete mluvit v celých větách. V dalším kurzu pak můžete získat dalších cca 1500 slovíček a plynulost v komunikaci v minulém, předbudoucím, přítomném, budoucím čase. Moje metodiky se mimo jiné liší tím, že se vůbec nezabýváme složitými gramatickými názvy a definicemi - jednoduše vám "implantujeme do hlavy" barevné časy. Pak budete cítit bez vědomého uvažování co říci, vlastně si to začnete uvědomovat až zpětně, že už mluvíte anglicky bez přemýšlení. Naším cílem je umožnit každému, aby se domluvil ve většině životních situacích.

Aplikace na výslovnost angličtiny

Dobrý den, potřebovala bych poradit nějakou aplikaci na výslovnost angličtiny.

Výslovnost skoro všech slovíček, skoro ve všech jazycích najdete na užitečných stránkách: http://cs.forvo.com/

Slovíčka jsou hlavně nahrána rodilými mluvčími, takže je pravděpodobné, že jsou namluvena opravdu tak, jak se mají vyslovovat.

Učení matematiky

Pane Činko, měl byste nějaký tip na kvalitní výuku pro mě nezáživné matematiky?

Na matematiku specialista rozhodně nejsem, ale před časem jsem narazil na Marka Valáška a jeho https://mathematicator.com/katalog

Aplikaci na učení se hry na kytaru nebo keyboard

Znáte aplikaci na učení se hraní na kytaru, nebo keyboard a pod.?

Doporučuji http://yousician.com/. Využívá pro hraní barevného uspořádání prstů, což je super. 

Stupně hypnozy

Dobrý den Libore,
měl bych dotaz ohledně úrovní hypnózy a jejich jednotlivé možnosti. Podle díla Břetislava Kafky existují 4 stupně. 1. stupeň je lehká hypnoza, spíše relaxace a mozek jede v alfa vnách, 2. stupeň je už spánek a člověk si nemusí nic pamatovat, je možné docílit také autohypnózou, 3. stupeň už je nahlížení do hlubokého podvědomí a začínají se objevovat mimořádné vlastnosti podvědomí a záblesky do lidské duše, poslední 4. stupeň je naprosté odpojení od rozumu, od vědomí a podle Kafky jen málo citlivců se dokáže dostat do tohoto stupně, kde se nazírá čistě na duši člověka, na jeho božství a plně se projevují "nadpřirozené" schopnosti duše, jako materializace, levitace, telepatie, pohybování předměty, cestování v libovolném čase a prostoru, nahlížení do "všeobecného informačního pole", kdy obyčejní lidé dokázali vyřešit jakýkoliv problém ze všech oborů, mluvit plynně libovolným jazykem, viděl život kohokoliv kdo žil a žije na planetě s naprostými detaily i jejich myšlenky apd.
Kafka tohle všechno dokázal mnoha experimenty. Jak se na podobné věci dívá moderní hypnóza? Zažil jste někdy něco podobného? Vím, že poslední stupeň je pro opravdu ukotvené a zkušené hypnotizéry, jelikož se lehce může stát, že se duše nevrátí a nechce vrátit do těla a také se to i mnohokrát stalo.

Rozlišování stupňů hypnózy se v současnosti nepoužívá, protože jsme lidské bytosti individuálně velmi odlišné a tak fenomény, které bývaly připisovány tomu kterému stupni se projevují u rozdílných jedinců zcela odlišně. Některé fenomény se u někoho vyskytují v situaci, kdy je pozorován hluboký trans, ale u někoho se tytéž objevují na povrchní úrovni. Samozřejmě pokud pan Břetislav Kafka pracoval s vybranými subjekty, tak tam mohl pozorovat stabilní projevy. Ty se však v hypnoterapii liší od klienta ke klientovi. V mé knize Ovládněte svůj mozek jsem navíc popsal to, co víme díky moderním zobrazovacím metodám. V hypnóze dochází naopak ke vzniku velmi vysokých frekvencí Gamma, která se přelévá v průběhu hypnózy mezi levou a pravou mozkovou polokoulí.

A ač mi to je velmi líto, protože jsem se touto oblastí zabýval, tak fenomény jako telepatie, levitace a podobně nikdy nebyly prokázány a spadají jen do říše literatury a zajímavých Hollywoodských filmů. Jde o napínavé příběhy, které lze číst pro pobavení, ale to je vše. Lidská touha je mít moc, ale tento druh moci je naštěstí jen fantazií.

Přestože je vyhlášena cena 1 milión dolarů nebo v Evropě 1 milión Euro za prokázání paranormálního jevu, tak nikdo doposud nebyl schopen cokoli z toho ukázat před odbornou komisí složenou z vědců a hlavně kouzelníků, kteří znají všechny trikové metody levitace a mentálních experimentů. Všichni a to včetně „renomovaných věštců“ byli vždy usvědčeni z podvodu či nedokázali ukázat cokoli, co by bylo paranormální. V poslední době dokonce "vyhlášený" český Stanislav Brázda alias Stanley Bradley v takovém experimentu nedokázal uhádnout, co je v uzavřených krabicích přesněji než běžný člověk.

Proč hledat blok v minulosti

Dobry den, pane Činko, ráda bych se zeptala, zda v rámci konzultací a terapie je možné pomoci odhalit,proč si sama „stojím v cestě“, na místě a nechápu, že nevím kudy kam. Především se to týká mé práce, odhalení mých talentů a odvahy pustit se směrem, kde je přirozeně uplatním. 

Nemohu, respektive jakožto profesionál v psychoterapii a koučování se nechci zabývat hledáním „Proč“ z toho důvodu, že moderní psychoterapie již dávno nepoužívá překokané modely odvozené od modelu Sigmunda Freuda. Hledání minulého proč, je v naprosté většině případů ztrátou času a navíc nevede k řešení. Je sice možné dělat změny v minulých programech, ale nikoli s pomocí „Proč“. Takový přístup totiž má tendenci generovat problémy až deprese, a proto je světovými profesionály odmítán.

To, co jako specialista na hypnoterapii mohu, je pomoci Vám objevit nové cesty, překonat překážky a vydat se k přirozenému uplatnění.

Neumím prakticky používat angličtinu

Mám základy angličtiny, ale neumím ji prakticky použít, to znamená, že nejsem schopna aktivně reagovat. Když mám čas, tak sesmolím větu, ale při telefonickém hovoru na pracovní pozici jsem totálně selhala. Potřebuji pomoci!
Včera bylo pozdě! Nemám bohužel čas za vámi jezdit. Je možné to udělat jiným způsobem?

Rád bych Vám pomohl, nicméně pomoc na dálku v této oblasti je mimo možnosti nejen jakéhokoli seriózního odborníka, ale i mimo moje možnosti kouče a specialisty v hypnóze. V případě, že byste se rozhodla pro osobní setkání, tak doporučuji přečíst si knihu Ovládněte svůj mozek a to zejména kapitoly 2,3, 5 a kousek z kapitoly 8 mající vztah k autohypnóze a zrychlenému studiu jazyků. Tak bychom mohli nejen zrychlit dosažení Vašeho cíle, ale také výrazně zlevnit proces, protože pak bych nemusel vysvětlovat klíčové principy během našeho setkání.

K aktivování angličtiny je také vhodný kurz Angličtina s hypnózou, který velmi vhodným psychologickým systémem dokáže aktivovat Vaše dosavadní znalosti.

Kniha o vědomí a podvědomí

Dobrý den, můžete doporučit nějakou knihu, která se přímo věnuje vědomí a podvědomí?

Takových knih jsou hodně, avšak většina z nich je velmi zastaralá. Vydavatelé knih vydávají s oblibou knihy, u nichž již prošla autorská práva či jsou levně k získání a tak se šíří v nových  vydané zastaralé informace. V češtině Vám proto mohu doporučit jen pár knih jako: Svět hypnózy - Paul McKenna, Autohypnóza - Brian M. Alman; Peter Lambrou

Literatura o hypnóze

Dobrý deň, chcem sa spýtať na knihy, ktoré sa oplatí přečíst o hypnóze. Zajímají mne hlavne jednotlivé techniky uvedení do transu.

Nevím jak na Slovensku, ale v češtině nevyšla žádná kniha, kterou bych mohl doporučit, protože obsahují zastaralé postupy s velmi omezenou účinností. Výjimkou jsou knihy o Miltonu Ericksonovi, kde však text nemůže zprostředkovat pochopení práce tohoto geniálního hypnoterapeuta. Mé kurzy hypnózy proto doplňuji videokurzem hypnózy. Pokud pro Vás není angličtina bariérou, doporučuji investici do zahraničních zdrojů, jako je Training Trances - John Overdurf, či takřka vše od Igora Ledochowskeho - nejlépe DVD, kde je vidět to, co texty přenést nemohou.

Jak si pamatovat texty ke studiu

Dobrý den, neudělal jsem zkoušky ZOZ, které potřebuji pro svoji práci. Známý, mi pomáhal s kodováním paměti a včera mi říkal, že vy jste odborníkem, který má zkušenosti. Chtěla bych se zeptat, mám znovu skládat zkoušky, a chci je složit. Jak postupovat nebo co mi doporučíte vhodného. Mám vypracované otázky, které si čtu a chci si je také v hlavě uložit, bohužel mi nic v hlavě nezústává. Mám pocit prázdna. Teď při písemné zkoušce mne polilo celým tělem neuvěřitelné horko, tlak v hlavě a četla jsem otázku třeba 6x . Bohužel jsem neprošla. Teď mne čekají opravné zkoušky v náhradním termínu a ráda bych je vykonala s úspěchem. Prosím o Vaši radu.

Pokud nemáte příliš mnoho času, doporučuji se objednat na sezení.  Podmínky najdete na https://liborcinka.cz/hypnoterapie/, případně bych mohl doporučit kurzy Strategie rychlého čteníPráce s informacemi a se svou paměti.

Léčba rakoviny pomocí hypnozy

Dobrý den omlouvám se, chtěla jsem se zeptat zda dokážete léčit rakovinu hypnozou. Abych Vás dostala do obrazu můj muž má rakovinu bohužel již skoro v posledním stádiu. Bojujeme s ní již 2,5 roku, jak formou lékařskou tak formou alternativní. Je to silně agresivní druh na krku, bohužel v sobotu ho museli odvézt do nemocnice udělat mu díru do krku, aby mohl dýchat protože ta mrcha již zavřela trubice, má to na celém krku a nyní jak do něj řízli tak se začala šířit velmi rychle i na hrudník. Dávají mu týden až měsíc života, slyšela jsem že dokážete léčit hypnózou, nikdy jsem to neslyšela a to už pátrám 2 roky, kdo by mu pomohl, mohu o tom vědět více a hlavně zda byste byl ochoten za ním přijít a pomoci mu. Moc prosím šancí už moc nemáme.

Doporučuji Vám vyhledat psychoterapeutickou podporu onkologicky a jinak vážně nemocným, umírajícím a jejich příbuzným. Osobně bych Vám mohl doporučil https://gaudiaprotirakovine.cz.