Rozhovor s Liborem Činkou o kurzu Angličtina s hypnózou a virtuální realitou

Jak kurz angličtina s virtuální realitou a hypnózou probíhá?

Na týdenním kurzu naživo nenajdete židle a lavice. Naopak jsou tam pohodlná křesla, hraje hudba a každou minutu se odehrává něco zajímavého. Stáváte se VIP osobností.  Každý vystupuje pod pseudonymem – hraje roli, kterou mu nepřidělil lektor, ale kterou si sám vybral. Podobně jako na Broadwayi. Virtuální realita umožňuje v propojení se speciálními texty doslova kouzla. Přesunete do Las Vegas, hrajeme karetní hru s nepravidelnými slovesy a lidé se přitom baví. O chvíli později přestavíme prostor a navigujeme se pomocí originálních map Hollywoodu. Zažíváte svobodu myšlení a rozvoj tvořivých schopností. Stejně jako na dovolené v zahraničí, tak i v Angličtině s hypnózou budete mluvit v různých situacích. Při prvním pobytu jde možná objednávání jídla v restauraci nebo ubytování v hotelu s přeřeky, podruhé už to půjde hladce. Paměťové schopnosti a rozvoj zajistí hypnotické prožitky na závěr dopoledních a odpoledních bloků. A pro umocnění nyní využíváme i augmentovanou virtuální realitu, což znamená, že najednou vstoupíte do 3D světa. Paměť má díky tomu k dispozici ještě intenzivnější kontextové vztahy. Klasické kurzy nabízejí nudné předčítání cvičení a dialogů z učebnice (například nakupování). U nás zažijete nakupování podobně jako herci, kteří prožívají děj. A ještě si můžete díky virtuální realitě zajít na nákupy na 5 Avenue do New Yorku. Tomu říkáme učení pro 21. století, to děláme a nabízíme každému, kdo se opravdu a definitivně chce naučit angličtinu v co nejkratším čase. Týdenní kurz připomíná dovolenou nejen hravostí, ale i slovy účastníků, kteří často dodávají, že se cítili nabití energií ještě v následujících týdnech. 

Celý týden kurzu je interaktivním příběhem odehrávajícím se zejména v Hollywoodu. Virtuální realita, augmentovaná realita a hry vytvořené pro kurz dodávají celému ději další dimenzi.

K tomu všemu se můžete ještě týden či dva po kurzu cítit jako znovuzrození. To je bonusový účinek regenerační hypnózy, která reaktivuje paměťové schopnosti a způsobí, že oslabené sebevědomí bude nahrazeno radostí z angličtiny.

Pro koho je kurz určený?

Pro každého, kdo má chuť se učit. Pro úplné začátečníky. Pro věčné začátečníky. Pro ty, kteří mají základy gramatiky, ale bojí se promluvit. Pro muže, pro ženy, prostě pro každého s chutí zažít něco nového. 

Účastní se ho víc muži nebo ženy?

Na toto se nedá jednoznačně odpovědět, každý kurz je jiný, na jednom se sejde více žen a muži jsou v menšině, jindy je to naopak a někdy je skupina zcela vyrovnána.

Jaký je průměrný věk účastníků?

Přibližně 35 – 55 let. Výjimkou však nejsou lidé starší 70 let, nebo naopak mladí, kterým ve škole angličtina příliš nešla a chtějí se začít učit jinak, protože ví, že v současném světě neobstojí.

Je možné se ho účastnit v jakémkoli věku?

Viz, odpověď výše. Minimální věková hranice je 15 let. Vždy však doporučujeme konzultovat s lektorem, z důvodu motivace daného studenta. 

Je určen i pro ty, kteří anglicky neumějí ani slovo?

Ano, je i pro ty, kteří neumí ani slovo anglicky. Dále je určen pro tzv. falešné začátečníky a pro ty, kteří mají teoretické základy, ale nemluví. Spousta teoretických znalostí gramatiky totiž paradoxně brzdí mluvení. Levomozkové přemýšlení o tom, co říci, v jakém pořadí, a pak to v duchu překládat z mateřštiny do angličtiny je zásadním blokem klasické výuky. Jazyk se nikdy nesmí učit dominantně přes gramatiku, bohužel učitelé nejsou vedeni k studování knih jako je Language Instinct od Stevena Pinkera. Tento kurz je speciálně vytvořen tak, abyste instinktivně a tedy konečně začali myslet rovnou v angličtině a mluvit bez vnitřního překládání. Klasické formy učení tak ve skutečnosti vedou k obavám z komunikace a sníženému sebevědomí.

Kolik se jednoho kurzu účastní lidí?

Kurz má maximálně 9 účastníků.

Jaké jsou výsledky kurzu?

Ovládnutí tak rozsáhlé slovní zásoby, které není žádným jiným způsobem dosažitelné není to hlavní. Hlavní je vznik radost z učení, nadšení z nových možností a uzdravené sebevědomí.   To vyvolává schopnost komunikovat v překvapivě rozsáhlém spektru situací.

Jaká je cena kurzu?

Kurz je překvapivě v poměru cena výkon levnější než klasické kurzy.  Zatímco u klasických kurzů je cena za naučené slovíčko často i více než 35 korun, metodou specialisty na paměťové procesy, hypnoterapeuta Libora Činky, je ovládnutí každého slovíčka takřka desetkrát levnější. 

Probíhá kurz jen v Praze nebo je „mobilní“? Kdyby třeba o kurz měla zájem firma z Brna, je možné realizovat jej v jejích prostorách?

Kurz probíhá v Praze v učebně speciálně vytvořené k účelům kurzu. Za určitých podmínek není problém kurz realizovat i jinde, ale výrazně se tím zvyšují náklady. Lektoři využívají nespočet pomůcek, navíc každá skupina je vždy jiná, může mít odlišné potřeby a jiné počáteční znalosti. Lektor vždy reaguje s ohledem na znalosti skupiny a tomu výuku přizpůsobuje. Což mimo naší učebnu by šlo daleko hůře.

Kurzy Angličtina s hypnózou a virtuální realitou

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů